Brány a mreže

Garážové sekčné brány

Sekčné garážové brány od našej spoločnosti  sa vyznačujú najvyššou dostupnou kvalitou na dnešnom trhu. Brány sú konštruované pre dlhodobé, bezdržbové užívanie. Konečný návrh vašej brány si môžete úplne prispôsobiť svojím predstavám a stavebným podmienkam.

Bránové krídlo sa skladá zo sendvičových sekcií  vyrobených z oceľového galvanicky pozinkovaného plechu v prevedení stucco, alebo hladký plech. Bránová sekcia o hrúbke 40 mm je vyplnená polyuretánovou penou. Pre dosiahnutie maximálnej tepelnej izolácie je medzi vonkajším a vnútorným plášťom garážovej sekcie prerušený tepelný most. Po obvode je bránové krídlo izolované gumovým tesnením. Otváranie a zatváranie brány je možné pomocou elektrického stropného pohonu s diaľkovým ovládaním, prípadne  ručne.

Lomax Delta

Lomax Excellent

Lomax Home

Garážové posuvné brány – PRAKTIK

Posuvné garážové brány PRAKTIK sa nevysúvajú pod strop, ale vedľa steny garáže.

Ako všetko má aj tento spôsob otvárania svoje výhody, aj nevýhody. Z nášho pohľadu najväčšou výhodou je to, že čiastočné otvorenie brány nahradí personálne dvere osadené do klasickej garážovej brány, ktoré sú naviac takmer bezprahové a takéto riešenie je výrazne lacnejšie.

Ďalšou výraznou výhodou, hlavne pri širokých vstupoch do garáže je, že v zimných mesiacoch nie je pri každom vychádzaní z garáže potrebné otvárať vždy celú šírku brány, čím chránite svoje súkromie, a šetríte teplo.

Prevádzkovou výhodou tohto typu brány je, že pre pohyb nevyužíva silu pomocných pružín, čo znižuje nároky na servis a tým ušetrí majiteľovi počas životnosti nemalé financie.

Základným komponentom pre brány PRAKTIK je rovnaký, polyuretánovou penou zateplený panel s prerušeným tepelným mostom, ako je to pri bránach z rady DELTA, čím sú zabezpečené podobné tepelno-izolačné vlastnosti a dlhá životnosť s garanciou 10-ročnej záruky na krídlo garážovej brány.

K dispozícii sú panely v prevedení stucco a hladký plech v dvoch základných prevedeniach biela a hnedá. Za príplatok je možné vybrať si z niekoľkých imitácii dreva, prípadne je možné bránové krídlo lakovať do ľubovoľnej  farby.

Brány PRAKTIK je možné otvárať ručne, alebo pomocou elektrického pohonu s diaľkovým ovládaním.

Garážové rolovacie brány

Garážové rolovacie brány svojim jednoduchým a esteticky vzhľadným prevedením sú vhodné do každej garáže . Už ste videli brány, ktoré fungujú ako roleta? Šetria miesto, tesnia a môžete si  ich inštalovať aj do hotovej  garáže, ktorá neumožňuje stavebné úpravy. Stlačíte  tlačidlo a garážová brána sa vyroluje do boxu nad stavebným otvorom. Vďaka tomu využijete priestor až po strop a zavesíte tam hoci aj lyže. Presne tak môže vyzerať vaša garáž, keď si zaobstaráte rolovaciu garážovú bránu.  Rolovacie brány sú elegantné, odolné a úsporné riešenie aj pre najmenšie garáže. Ľahká inštalácia bez nutnosti stavebných úprav, nízke nároky na údržbu a široká ponuka lamiel.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre inštaláciu rolovacích garážových brán, potom máte aj možnosť výberu z niekoľkých druhov lamiel. Lamely vyrábame z extrudovaného hliníku v šírke 5 metrov a krycej výške 77 mm. Lamely so zateplením, s okienkami , vetracia lamela alebo oceľová lamela.  Skvelé izolačné vlastnosti rolovacej brány sú zabezpečené polyuretánovej peny. Možnosť výberu z niekoľkých farieb.

Krídlové brány

Dvojkrídlová garážová brána je vyrobená z izolovaných sekcií osadených do hliníkového dverového profilu. Jednotlivé sekcie sú vyrobené z oceľového galvanicky pozinkovaného plechu v prevedení stucco, alebo hladký plech. Sekcia o hrúbke 40 mm je vyplnená polyuretánovou penou. Pre dosiahnutie maximálnej tepelnej izolácie je medzi vonkajším a vnútorným plášťom sekcie prerušený tepelný most.  Bránové krídla sú na pántoch osadené do zárubne, ktorá je súčasťou brány. Brána je ovládaná ručne. Môžete si vybrať  z dvoch základných farebných prevedení – bielej alebo hnedej.
Za príplatok sa dá vybrať z niekoľkých farebných imitácií dreva, alebo lakovanie.
Dvojkrídlové brány vám vyrobíme na mieru. Môžete si zvoliť otváranie dovnútra alebo von, s kľučkou na pravej alebo ľavej strane.  Krídlové brány  sú ideálne pre novostavby a rekonštrukcie. Široký uhol plného otvárania brán 180°. Dvojkrídlové garážové brány sú zložené zo sekcií, preto pri ich výbere sú podobné možnosti  ako pri sekčných bránach. Vyberte si, či chcete hladkú alebo reliéfnu štruktúru povrchu, a potom si už len zlaďte farbu brány s fasádou.

Priemyselné sekčné brány

Sklady, výrobné haly, autoservisy a desiatky ďalších prevádzok potrebujú brány, ktoré vydržia náročnú, často každodennú, nepretržitú prevádzku. Preto pri priemyselných bránach dbáme predovšetkým na spoľahlivosť, bezpečnosť a dlhú životnosť. Sekčné priemyselné brány sú vďaka svojej variabilite, tepelnoizolačným vlastnostiam, bezpečnosti, výhodným nadobúdacím a prevádzkovým nákladom najvhodnejším a najčastejším riešením.

Medzi výhody okrem spomenutých patrí široká variabilita uhla otvárania a výšky zdvihu bránového krídla. Do brány je možné osadiť personálne dvere so štandardným, alebo nízkym prahom, sekcie s okienkami, vetracími mriežkami, alebo je možné použiť efektné celopresklené hliníkové sekcie.

Sekčné priemyselné brány je možné otvárať ručne, alebo viacerými typmi elektrických pohonov. K dispozícii sú pohony ovládané pod dozorom osôb, alebo pracujúce v plnoautomatizovanom režime s možnosťou použitia širokej palety ovládacích a bezpečnostných prvkov.

Priemyselné rolovacie brány

Hlavnou výhodou rolovacích brán je ich priestorová nenáročnosť a možnosť montáže tak z interiéru, ako aj exteriéru budovy. Pre tieto výhody sa montujú prevažne v prípadoch, kde pre priestorové, alebo stavebné podmienky nie je možné použiť sekčné brány.
Bránové krídlo sa skladá z oceľových, alebo hliníkových lamiel, ktoré sú tepelne izolované polyuretánovou penou, nemajú však prerušený tepelný most.
Oceľové lamely sa štandardne vyrábajú v prevedení pozink. Ošetrené sú transparentným lakom. Bránové krídlo je možné farebne prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

Pre ich ovládanie sa výhradne používajú elektrické pohony s možnosťou použitia viacerých typov ovládacích a bezpečnostných prvkov.

Do rolovacích brán nie je možné osadiť personálne dvere. Ich nevýhodou sú horšie tepelnoizolačné vlastnosti, väčšia hlučnosť počas pohybu bránového krídla a vyššia nadobúdacia cena.

Priemyselné rýchlobežné brány

Rýchlobežné brány sú najvhodnejším riešením pre úsporu nákladov na vykurovanie, alebo chladenie.
Brány oddeľujú vykurované, alebo chladené prevádzky a sklady od okolitého prostredia tam, kde je nevyhnutná veľmi intenzívna frekvencia otvárania a zatvárania.

S najčastejšie používanými rýchlobežnými bránami sa môžeme stretnúť najmä v moderných obchodných prevádzkach supermarketov, kde oddeľujú predajné priestory od skladových.
Krídlo tohto typu brán tvorí PVC plachta o hrúbke 0,6 až 2 mm vedená v bočných dráhach, navíjaná na hriadeľ. Tento typ rýchlobežných brán nie je určený na zabezpečenie budov proti nepovolanému vniknutiu, preto je vhodné kombinovať ich s iným typom brán.

V našej ponuke nájdete aj rýchlobežné rolovacie brány, ktorých krídlo sa skladá z lamiel podobných lamelám klasickej rolovacej brány. Ich konštrukcia, aj elektrické pohony sú však vyrobené tak, aby brána zvládala vysokú rýchlosť a intenzívnu prevádzku.

Najsofistikovanejšou rýchlobežnou bránou v našej ponuke je brána HELIX a S600, ktorá v sebe kombinuje najlepšie vlastnosti sekčných a rýchlobežných brán. Jej krídlo je tvorené izolovanými sekciami hrúbky 40 mm s prerušeným tepelným mostom. Jej konštrukcia dovoľuje rýchlosť otvárania až 1,1 m/sekundu a vysokú intenzitu používania.

Rýchlobežné brány HELIX

Rolovacie mreže

Rolovacie mreže patria medzi štandardnú výbavu mnohých obchodov a vstupov do budov. Sú totiž odolné, efektívne a nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Chcete aby rolovacie mreže chránili aj váš obchodík?  Vyrobiť ich na mieru pre vás nie je pre nás problém. Aj tu sa môžete pohrať s návrhom. Rolovacie mreže totiž majú taktiež estetickú funkciu. Mreže vám vyrobíme  do nových aj starších objektov. Rolovacie mreže možno  využiť tak pre súkromné objekty  ako aj pre priemyselné použitie. Záleží predovšetkým na vašich požiadavkách  a technických parametroch profilov.

Vlastný pancier týchto mreží je tvorený oceľovými alebo hliníkovými profilmi. Hlavný dôraz je kladený na estetiku, vysokú bezpečnosť a odolnosť proti prieniku. Vybrať si môžete jednostranné  hliníkové alebo oceľové lamely s okienkami , ktoré najčastejšie používame pre menšie výklady či okná. Tento typ mreže môžete ovládať diaľkovým ovládačom.  Rolovacia mrežu  vyrábame z plného kruhového oceľového profilu.  Jednostenné lamely s perforáciou sú z hliníku alebo oceli. Tento typ mreže môžete ovládať diaľkovým ovládačom.

Máte záujem o cenovú ponuku alebo máte otázku?Naši zákazníci