Tieniaca technika

Rolety

Predokenné rolety sú systém na dokonalé zamedzenie prieniku svetla tepla a hluku do interiéru. Sú vhodným riešením pre novostavby a rovnako tak aj pre dodatočnú inštaláciu pre akúkoľvek budovu. Vďaka širokej ponuke farieb a typov lamiel a boxov sa prispôsobia aj najnáročnejším požiadavkám.  K dispozícii je rozmanitý spôsob ovládania od ručného, až po systémovo riadené – inteligentný dom. Všetky rolety sú vyrábané na mieru. Je niekoľko dôvodov, prečo si ich zvoliť. Okrem už spomenutých, rolety ochránia vaše súkromie pred pohľadmi zvedavcov a čiastočne plnia aj úlohu mechanickej ochrany objektov.

 • Rolety s viditeľným boxom (rolety z lamiel, ktoré po stranách jazdia vo vodiacich lištách a hore sa rolujú do viditeľného boxu).
 • Rolety pre zaomietanie (roletový box môže mať v prednej časti umiestnenú heraklitovú dosku pre zaomietanie).
 • Rolety pod preklad (box sa umiestňuje nad okno a vďaka adapčnému profilu sa prispôsobí akémukoľvek okennému rámu).
 • Roletové preklady (rolety vhodné pre novostavby, kde sa zabudujú priamo ako okenný preklad).

Žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú moderným a veľmi rozšíreným exteriérovým tieniacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia nás pred jeho nepriaznivými účinkami. Umiestnením žalúzií do exteriéru najúčinnejšie ovplyvníte teplotu v interiéri. Žalúzie sa dajú ovládať kľukou, ale najbežnejšie je ovládanie elektromotorom . Motorové prevedenie má výhodu v možnosti zapojenia do centrálneho elektronického systému riadenia, alebo za pomoci mobilnej aplikácie, použitím systému SOMFY TaHoma vytvoriť z vášho príbytku inteligentnú domácnosť. Žalúzie sú dnes použité pri takmer každej novostavbe rodinných domov. Sú tiež vhodným riešením pre tienenie pásových okien administratívnych budov a komerčných objektov.
Vnútorné žalúzie sa veľmi dobre využívajú všade tam, kde je treba rozdeliť priestor. Vnútorné žalúzie vytvoria oddelené priestory bez nutnosti akýchkoľvek zásahov, umožnia opätovné spojenie, kedykoľvek je treba. Podľa použitých materiálov môžu svetlo tiež prepúšťať, a tak prinášajú ďalšie možnosti využitia. Konkrétne ich tak možno využiť napríklad v kanceláriách, či k oddeleniu kuchyne a jedálneho kúta.

Rolety – SCREEN

Poskytujú moderný, estetický a vysoko účinný spôsob, ako vyriešiť tienenie slnečného svetla a tepla.Špeciálna nehorľavá tkanina so širokou škálou farieb je vyrobená z polyesterového vlákna, vyznačujúceho sa dlhou životnosťou, odolnosťou voči slnečnému žiareniu, nepriaznivým  vplyvom počasia a 100% ochranou  proti plesni. Inteligentný režim ovládania zaistí plnú funkčnosť aj v počas vašej neprítomnosti.

Rolety Screen sú alternatívou pre klasické hliníkové, alebo plastové rolety a exteriérové žalúzie. Svojim moderným designom, životnosťou, priestorovou nenáročnosťou a spôsobom regulovania prieniku svetla a tepla sú rolety SCREEN pre tieto klasické typy tieniacej techniky silnou a nekompromisnou konkurenciou.

Medzi hlavné výhody roliet SCREEN v konkurenčnom prostredí tieniacej techniky patrí podľa zvoleného typu konštrukcie a látky odolnosť voči vetru až do triedy 6 a až 95 % zadržanie prieniku tepelného žiarenia.

Technické parametre:

 • Predokenný, alebo zaomietací uzavretý box z extrudovaného hliníka, pozinkovaný oceľový hriadeľ, povrchová úprava vypaľovaným lakom.
 • Vodiace lišty z extrudovaného hliníka, dvojdielne, upravené práškovaním. Koncová lamela z extrudovaného hliník, ukončená bočnými dorazmi.
 • Použitá tkanina ZIP Serge, alebo Soltis
 • Veľkosť boxu 102 mm.
 • Farba biela (RAL 9010), strieborná (RAL 9006), hliníková (RAL 9007), antracit (RAL 7016), svetlohnedá (RAL 8003), tmavohnedá (RAL 8019)
 • Rolety je možné ovládať elektromotorom s vypínačom, centrálnym programovaním, diaľkovým ovládačom, alebo inteligentným systémom.

Slnolamy

Slnolamy obmedzujú  prechod nežiaducich slnečných lúčov cez väčší počet  stavebných otvorov ako okien a zasklených stien budov,  tribún na štadiónoch. Umožňujú nahradenie individuálnych tieniacich prvkov každého okna, hlavne pri niekoľkoposchodových budovách. Horizontálne alebo vertikálne slnolamy sa stále častejšie objavujú na fasádach budov. Prevažne sa tento spôsob exteriérového tienenia využíva pri občianskych budovách, ale v poslednom čase sa postupne dostáva bližšie aj k rodinným a bytovým domom.

Najnovšie technológie umožňujú integrovanie fotovoltaických modulov do slnolamov  a využitie solárnej energie.  Slnolamy sa podľa systému tienenia delia na pevné  a pohyblivé.

 • Pevné slnolamy sa montujú pevne na fasádu pomocou konzol, a to buď kolmo na fasádu alebo pod uhlom.
 • Pohyblivé slnolamov a ich lamely  sa pomocou automatického systému počas dňa otáčajú v závislosti od dopadu slnečných lúčov.

Máte záujem o cenovú ponuku alebo máte otázku?Naši zákazníci