Závora

Závory sú jedným z najčastejšie používaných elektromechanických, prípadne dnes už zriedkavo aj manuálne ovládaných zariadení pre riadenie vjazdu na súkromný pozemok, oplotený areál firmy, nemocnice, platené parkovisko a podobne. Elektromechanické závory sú svojou konštrukciou prispôsobené tomu, aby dlhodobo zvládali intenzívnu prevádzku na miestach s vysokou frekvenciou otvárania a zatvárania. Závora je zariadenie, ktoré si za predpokladu správnej, odbornej inštalácie nevyžaduje takmer žiadnu pravidelnú údržbu.

Závora, ktorej výroba vychádza z vlastného vývoja a náročných skúšok doplnený

Závora sa skladá z telesa, ktoré tvorí oceľová skriňa ukrývajúca elektromotor s prevodovkou a vyvažovacím mechanizmom. Ďalej sa v telese závory nachádza riadiaca elektronika. Dôležitou súčasťou závory je samotné rameno, ktoré tvorí mechanickú prekážku proti neoprávnenému prejazdu cez chránenú komunikáciu. Ramená závor sú dostupné v dĺžke od 3 m do 9 m. Pre zvýšenie bezpečnosti, môže byť rameno doplnené o reflexné nálepky, alebo LED diódový pás svetiel.

Závory je možné ovládať diaľkovým ovládačom, čipovou kartou, magnetickým čipom, alebo z pevného stanoviska obsluhy, napríklad z vrátnice, pevne umiestneným tlačidlovým spínačom. Ďalšou možnosťou ovládania závory je pripojenie na indukčnú slučku, nainštalovanú do vozovky, prípadne prostredníctvom GSM modulu telefónom, ktorý sa môže v tom momente nachádzať na opačnom konci Zeme.

V našej ponuke nájdete závory radu BAR z produkcie spoločnosti Nice a pre aplikácie s extrémnymi podmienkami intenzity používania, alebo dĺžky ramena, závory radu AG od spoločnosti AUTOGARD.

Pre výber najvhodnejšieho typu závory sa neváhajte obrátiť na našich technikov, ktorí vám komplexne poradia aj so stavebnou a elektroinštalačnou prípravou.

Škála automatizovaných závor

userFile108
userFile111
userFile109
userFile112
userFile110
userFile113

Výber modelu automatickej závory záleží od šírky prejazdu a spôsobu používania.

Prajete si kontrolovať vjazd do obytnej zóny alebo parkoviska na súkromné či verejné účely?

K dispozícii je viacero riešení so zabudovanou riadiacou jednotkou, ktoré sa odlišujú dĺžkou ramena a povrchovou úpravou skrine chrániacej teleso motora a elektroniku, na ovládanie všetkých typov prejazdov, od úzkych s rýchlym otváraním závory po prejazdy do 8 metrov.

V prípade výpadku prúdu fungovanie zaručujú voliteľné batérie uložené vo vnútri pohonu.

Prajete si ovládať široké vjazdy?

K dispozícii sú závory s dlhými ramenami, vhodné na spravovanie veľkých priemyselných prejazdov, zón pre nakladanie a vykladanie tovaru; vďaka špeciálnej funkcii zvanej „master/slave“ je možné synchronizovať automaticky dve protiľahlé závory, čo umožňuje automatizovať prejazdy až so šírkou 8 a 12 metrov.

Máte záujem o cenovú ponuku alebo máte otázku?Vaša spokojnosť je pre nás prvoradá.

Kvalitné závory už viac ako 20 rokov.

Kvalitné produkty

Dodávame rokmi overené kvalitné značkové produkty.

Klienti na prvom mieste

To čo robíme, robíme tak, aby ste boli spokojní.

Autorizovaný servis

Záručný aj pozáručný servis na všetky dodané produkty.

Poradenstvo

Ak potrebujete poradiť, sme tu kedykoľvek pre vás.

Služby pre firmy

V portfóliu našich zákazníkov sú aj veľké podniky. Poradíme a pomôžeme vám bez ohľadu na veľkosť vašej spoločnosti.

Dovoz kamkoľvek potrebujete

Pomôžeme s výberom, montážou a samozrejme aj dovezieme až k vám.

Naši zákazníci